EN TR
EN TR

XENEFF NEDİR?

XENEFF NEDİR?

SAP Business One  işletmenizi, Xeneff ise entegre olarak üretim süreçlerinizi çözüme kavuşturmaktadır. Xeneff, üretim işletmenizi daha iyi yönetmenizi sağlar. Ayrıca süreçlerinizin yönetimini basit ve eksiksiz olarak çözer.

Xeneff sizlere basit, verimli, bütünleşmiş, gerçek zamanlı üretim süreçleri sağlar.

 

İşte bahsettiğimiz çözümlerimiz;

 

Güvenilir ve Bütünleşik Sistemler

 

  • Hızlı & Çevik: SAP Business One üzerinden açılan üretim siparişlerinin tüm operasyonel süreçlerini üretim işletmenizden operatör giriş ekranları ile anlık olarak online yönetmenizi sağlar.
  • Gerçek Zamanlı Analitik: Girilen tüm veri SAP Business One ile beslenmektedir, tüm göstergelerinizi anlık olarak görüntüleyebilirsiniz.
  • Uygun Maliyetli: Üretiminizi yönetmek için tek bir çözüm sunulur. Ekonomiktir.
  • Kapasite ve Çizelgeleme
  • Üretim Planlama

Proje Metodolojimizi ise şu şekilde maddeleyebiliriz;

  • ERP ve Dijital Çekirdek
  • Dijital Tedarik Zinciri
  • Akıllı Teknolojiler
  • Nesnelerin İnterneti (IoT)

 

Xeneff’in Hikayesi; Yılların iş yazılımı tecrübesi ile geliştirilmiş basit ve kapsamlı bir ERP olan SAP Business One ile tanıştık. Bu kadar kapsamlı ve basit bir ERP sistemi varsa, onu tamamlayan bütünleşmiş bir MES sistemi neden olmasın diye düşündüğümüzde hikayemiz başlamış oldu.

Vizyonu; Geleceğin teknolojileri ile üretim işletmelerinin ihtiyaçlarını bütünleşmiş çözümlerle basitleştirme vizyonu ile hareket ediyoruz.

 

Teknolojisi; SAP Business One ve diğer basit, gelecek vadeden sistemlerle entegre MES sistemleri geliştiriyoruz.

Bahsettiğimiz üretim süreçleri nelerdir?

Üretimin gerçekleşebilmesi için, doğada bulunan kaynakların insanoğlunun ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde mal ve hizmete dönüştürecek üç temel unsur gereklidir. Bu unsurlar; girdiler, süreçler ve çıktılar olarak sınıflandırılabilir. Bu üç temel unsur birbirinden farklı olsa da her biri kendine özgü süreçlerden oluşmaktadır. Sonuç olarak, faydalı bir ürünün ve hizmetin oraya çıkması bir sürece bağlıdır. Bu süreç üretim süreci olarak adlandırılıyor.

Genel üretim sürecinin temeli olan girdi, süreç ve çıktılar aşağıdaki gibidir.

Girdiler

Talep, Sermaye, Hammadde, Zaman, Enerji, İnsan kaynakları

Süreç

Tasarım, Planlama, İşletme, Yönetim, Pazarlama

Çıktı

Nihai ürün, Nihai hizmet

 

Yukarıda yer alan girdiler, süreç ve çıktılar ile ilgili temel unsurlar olmakla beraber her biri, üretilecek olan ürünün doğasına göre, farklı girdiler ve süreçler içerebilmektedir. Bu nedenle de yukarıda yer alan üretim süreci içerisindeki her bir girdi ile süreç adımları da özelleştirilebiliyor.

 

Xeneff ile tüm işlemlerinizi daha kolay ve hızlı bir şekilde online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Zeneks Yazılım ve Teknoloji’yi tercih ederek akıllı işletmelere doğru yol alın ve manuel işlemelerle vakit kaybetmeyin! İletişim için  https://www.zeneks.com.tr/xeneff/