EN TR
EN TR

AKILLI İŞLETME NEDİR? NASIL OLUR?

AKILLI İŞLETME NEDİR? NASIL OLUR?

Akıllı işletme nedir?
İstenilen sonuçları daha hızlı ve daha düşük riskle başarmak için veri ve teknolojiyi verimli kullanan şirketler, “akıllı işletme” olarak isimlendiriliyor. Akıllı işletmeler, yıkıcı iş modelleri yaratma, kişiselleştirilmiş ihtiyaçlara cevap verme ve yeni yeteneklerin ilgisini çekme becerisine sahip.
Akıllı teknolojilerle yeni dünyanın gerçeklerine daha çabuk uyum sağlayan kurumlar, nesnelerin interneti (IoT), yapay zekâ, makine öğrenmesi başta olmak üzere, akıllı teknolojilerden faydalanarak iş süreçlerini iyileştiriyor ve değişen istekleri kolaylıkla karşılayabiliyor. Yeni teknolojiler sayesinde veriyi daha hızlı anlamlandıran ve gerçek zamanlı raporlar kullanarak stratejik kararlar alan kurumlar, akıllı işletme yolculuğunda bir adım öne çıkıyor.
Geleceği şimdiden görerek, olağanüstü müşteri deneyimleri sunmak, çalışanları daha etkili bir biçimde güçlendirmek, yeni gelir kaynakları ve iş modelleri oluşturmak, odaklanmak ve çevikliğe sahip olmak noktasında büyük avantajlara sahip olmak için Akıllı İşletme olmanın tam zamanı…

 

SAP’nin Akıllı İşletmeler Yapısı

Akıllı İşletme modelinde; yapay zekâ (AI), öğrenen makineler (ML), nesnelerin interneti (IoT), dijital asistanlar ve konuşma arayüzleri tahmine dayalı analitikler gibi akıllı teknoloji uygulamalarının baştan sona tüm süreçlere dahil edilmesi, şirketlerin iş yapma şeklini yenilikçi olarak değiştiren en önemli adımlardır.
Bu süreçlerin de katkısıyla Akıllı İşletmeler, çalışanların daha yüksek değer üreten işlere odaklanmalarını sağlarlar.

 

Akıllı İşletme Yolculuğu

Akıllı işletme yolculuğunda 3 alana yatırım yapmalısınız. Bunlar:
1. İnovasyona imkân veren akıllı teknolojiler
2. Veri destekli zekayı ve hızlı inovasyonu mümkün kılan dijital platform
3. Benzersiz iş değeri sunan bir akıllı sistem
Zeneks’i seçerek bu Akıllı işletme yolculuğuna siz de katılın.

 

 

 

Neden Akıllı İşletmeler?

Akıllı İşletmeler, rekabetin ötesine geçmek, yarattığı değeri farklı bir hale getirmek ve geleceği şimdiden şekillendirmek isteyen kurumlara; bütüne hâkim olma, detaya odaklanma ve bunlarla ilgili akıl yürütme kabiliyetlerini kazandırır.
Yapay Zekâ, öğrenen makineler, blok zinciri ve Nesnelerin İnterneti (IoT) gibi gelişmiş akıllı teknolojilerle süreçleri otomatikleştirmenizi, sonuçları tahmin etmenizi ve yeni verimlilik ve çeviklik seviyelerine ulaşmanızı sağlar.
Bu zaman tasarrufu ile asıl işe odaklanabilme fırsatı ve dolayısıyla da daha iyi çalışan deneyimi yaratılır. Kısacası Akıllı İşletme olmayı seçmeniz için sayısız neden mevcuttur.

 

 

Akıllı İşletmeler Hakkında Merak Edilenler ,Akıllı İşletmeninin avantajları nelerdir?
• Müşteri deneyimini otomatik hale getirir.
• Müşteri deneyim verisini zenginleştirerek pazarlamanın etkinliğinin artmasını sağlar.
• Müşterilere doğru satın alma ve tedarik etme süreçleri sunarak satışların artmasını sağlar.
• Deneyim verisi sayesinde, operasyon sürecinin iyileşmesini sağlar.
• Siparişten nakde tam otomasyonu sağlar.

 

 

Akıllı İşletmelerin üç temel fonksiyonu nedir?
Intelligent Suite:
Dijital Çekirdek ve ERP, Müşteri Deneyimi, Üretim ve Tedarik Zinciri, İK ile İş Ağları ve Harcamalar yönetimine ilişkin entegrasyona uyumlu uygulamalar içerir. Gömülü akıllı çözümler içermekle beraber tutarlı ve sezgisel kullanıcı arayüzü de sunar.
Intelligent Technologies:
Yapay Zekâ (AI), Öğrenen Makineler, Nesnelerin İnterneti (Iot), Büyük Veri, Gelişmiş Analitik ve Tedarik Zinciri gibi teknolojileri içerir. Yeni nesil akıllı uygulamalar, işletmelerin daha hızlı yenilikler yapmasına fırsat tanımakla beraber değişimlere uyum sağlamaya çalışan işletmelerin dijital dünyada yaşanan rekabette bir adım öne çıkmasını sağlar.
Digital Platform:
Yapay zekâ, Öğrenen Makineler, Tedarik Zinciri, Gelişmiş Analitik gibi akıllı teknolojilerin yanı sıra SAP Cloud ve SAP HANA Platform üzerindeki IoT ve Leonardo ile yeni uygulamalar oluşturmanızı ve geliştirmenizi sağlar.

 

Akıllı İşletme ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için https://www.zeneks.com.tr/erp-danismanlik-hizmetleri/ adresimizden inceleyebilirsiniz.