EN TR
EN TR

SAP B1 – Maliyet Merkezleri

 

SAP Business One Nedir?

Muhasebe araçlarından daha fazlasına ihtiyaç duyduğunuzda sizinle büyümek için tasarlanan program, firmanız üzerinden daha yüksek bir kontrole sahip olmanıza imkân tanıyacaktır. SAP Business One ile tüm iş bilgilerinizin ölçeklendirilmesi mümkündür. Bütünleşmiş bir iş zekâsı olan bu program en zorlu sorularınızın yanıtını bulmakta özel danışmanınız olarak verim almanızı sağlayacaktır. Özellikle sezgisel bir mobil uygulama üzerinden çalışanlarınızı her yerden yazılım erişimine imkân verebilir ve bu şekilde iş süreçlerinin aksamasının önüne geçebilirsiniz.

 

İşletmenizi Yeniden Tasarlıyoruz

 

 

SAP B1 ile Boyutlar ve Maliyet Merkezleri

Maliyet merkezi kavramı, belirli bir iş gereğini yerine getiren bir şirket, birim veya bölüm anlamına geliyor. Kullanıcılar çeşitli masraf yerlerini tanımladıktan sonra bu masraf yerlerine gelir ve gider hesapları atayabiliyor.

 

 

 

Maliyet Merkezi Örneği 

Örnekler maliyet merkezleri, maliyete sebep olan ancak gelir üretimine yalnızca dolaylı olarak katkıda bulunan tipik iş birimleridir. Örneğin, bir şirketin hukuk departmanını, muhasebe departmanını, AR-GE’yi, reklamcılığı, pazarlamayı ve müşteri hizmetlerini birer maliyet merkezi olarak düşünebiliriz.

SAP Maliyet Merkezi Nedir?

SAP’deki maliyet merkezi, maliyetlerin kuruluş bünyesinde gerçekleştiği bir konumdur. SAP’de maliyet merkezi, işletme yapısını kontrol eden en düşük organizasyon birimi anlamına gelmektedir. Maliyet merkezleri, organizasyon içindeki maliyetler için sorumluluk alanlarıdır ve bir organizasyonun gerçek maliyetlerini yakalamak için kullanılmaktadır.

 

Küçük ya da orta ölçekli işletmenizin her alanını SAP Business One ile yönetmeniz mümkün.

Şirketinizle büyümek üzere tasarlanmış bir iş yönetim yazılımı olan Business One ile işletmenizi ya da iştirakinizi daha iyi kontrol edebiliyorsunuz. 150 ülkede tam 47.000’den fazla şirketin güvendiği bu çözüm, muhasebeden CRM’e, tedarik zinciri yönetiminden satın almaya kadar bütün temel süreçlerinizi düzenliyor.

 

 • İşinize ait bütün bilgileri, ölçeklenebilir tek bir sistemde tutabilirsiniz.
 • Bütünleşmiş iş zekâsı ile sizin için en önemli sorulara yanıt bulabilirsiniz.
 • Kolay mobil uygulaması ile çalışanlarınızın her yerden yazılıma ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
 • Global SAP ürününe 2 ila 8 hafta arasında gibi kısa bir sürede yerleşik ya da bulutta uygulamaya geçebilirsiniz.

KOBİ’ler için farklı endüstrilere özel ERP çözümleri üretiyoruz!

SAP Business One’ın kapsamlı endüstri işlevselliğinden, başarılı uygulamalarından ve süreçlerinden yararlanın. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin farklı endüstrilere özgü çözümlerinden istediğinizi seçerek alanınızda en iyi olmak için gerekli araçları edinebilirsiniz. Endüstriniz listelerde yok mu? Hiç sorun değil. SAP Business One tüm endüstrilerdeki KOBİ’lerde kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Sektörel seçenekler;

 • Tüketici Ürünleri,
 • Endüstri Makineleri ve Bileşenleri,
 • Profesyonel Servisler,
 • Perakende,
 • Toptan Dağıtım olarak ayrılıyor.
 • Veriler, rekabet gücünü artırma sürecinin neden kritik bir parçasıdır?
 • Gelişmekte olan piyasalardaki hangi gerçekler stratejik olarak ele alınmalıdır?
 • Bağlantılı bir dijital sistem, çevik kararlar alma sürecini nasıl destekliyor?

Biz Zeneks Yazılım olarak tüm sorularınızın cevaplarını biliyoruz, çünkü sorunlarınıza çözüm üretiyoruz…